Vyhľadávať v tomto blogu

pondelok 8. novembra 2010

Slovinsko, Osp, jeseň 2010

Ako každý rok na Všetkých svätých sme sa vybrali uzavrieť letnú lezeckú sezónu do Slovinskeho Ospu. Predpoveď síce nesľubuje 100 percentné počasie, no stále nám to tam nejak vyšlo a vybláznit sa a vyslnit ešte v novembri sa nám podarilo vždy.

Prvý deň lezenia bol piatok a my sme sa vybrali na Babnu. Bolo nádherné počasie a miestami až veľmi teplo, takže sa žiadne extra výkony nekonali. Teda až na Ľudka s Viktorom, ktorí si preliezli, okrem iného, nejaké krásne 6b-čka až 6b+ ká. My s Mirkom sme sa pučili v 7a+, no nejak nás to, možno kôli teplote a možno pre ponocovanie:), nechcelo pustiť. Malý Ďuri, Peťo, Ivka a Matúš sa len rozliezali, no tiež sa im podarilo pár pekných ciest okolo 5b – 6a+. Večer bol na programe riadny oddych, doplnenie energie (aj v tekutom stave) a hlavne sa pripraviť na ďalší deň.

Sobota. Predpoklad bol, že na Babne bude veľa ľudí, tak sme radšej išli do Čierneho Kalu, kde sa to trochu roztratí a dá sa vybrať kopec pekných ciest. Počasie sa zmenilo. Fúkal dosť silný vietor, bolo pod mrakom, no keď vyšlo slniečko, teplota bola akurátna. Sumár je dosť ťažké rozpisovať lebo tento deň sa vyliezlo fakt dosť ciest.

Tie hajhodnotnejšie z tohto dňa:
Mirko: 7a+(RP), 6b a 6b+ (OS)
Peťo: 6b (os)
Ja: 6b (flash), 6b+ (PP)
Malý Ďuro: veľa ciest okolo 6a
Ivka: 5b (Flash) ale vôbec nie ľahké

Samozrejme ani ostatní nezaostávali a liezli ako o dušu. Podatilo sa veľa ciest okolo 6a – 6a+ aj Viktorovi s Ľudkom.

Nedeľa. Prší :( Tak sme sa vybrali na malý výlet do Chorvátska. Boli sme pozrieť Limski kanál a na obed sme sa zastavili v mestečku Rovinj. Podvečer ešte kúpanie v skvelej 17 stupňovej vode (ale len poniektorí) a návrat domov. Ako oddych to bol skvelý deň, no to sme ešte netušili, že pršať bude aj v pondelok. Tak sme moc neotáľali a hybaj domov :) Tento rok nám síce počasie moc neprialo, no aj tak to bol v celku úspešný výjazd.

V skratke:
Kto: Mirko, Viktor, Ľudko, Matúš, Peťo S., malý Ďuro, Ivka, ja :)
Kde: Slovinsko, Osp + Čierny Kal
Kedy: 29.10.- 01.11.2010
Čo: Kopec pekných ciest :)
Motto: Aj málo je viac ako nič...

Viac foto tu:

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára