Vyhľadávať v tomto blogu

sobota 23. júna 2012

Dračí hrebeň 23.06.2012


Už sme sa viacerí nemohli dočkať víkendu, no hlavne toho, kam zas vybehneme. Bolo však treba doriešiť a vybaviť počasie a vymodliť aby nepršalo.
Už cez týždeň sme boli viac menej rozhodnutí pre Zlomiskovú dolinu a tam sa rozhodneme, čo a ako.
Klasickým odchodom z Bystrice ráno o 4:30 sme si len chceli poistiť prípadné poobedňajšie búrky. Tentoraz vyrážame v celkom silnej zostave Peťo, Duško, Michal a ja.
Už pri prvom pohľade, ešte z diaľnice, to nevyzerá extra dobre. No plán bol stanovený, tak vyrážame na Popradské. Na chate dáme malé občerstvenie a pálime rovno hore. Niekde v kútiku duše snívame o tom, ako sa oblaky roztrhajú a my sa vydáme na Ganek.
Nad prvým hangom nás však optimizmus akosi opúšťa a začíname sa obzerať po nejakých tých alternatívach. Ešte chvíľku ideme spolu, no vedľa  Zlomiskovej veže sa rozdeľujeme. Peťo s Michalom idú na Ošarpance a my, nakoľko sú skaly dosť oslizené, volíme plán „c“ (Dračí hreneň). Vybehneme teda do Zlomiskovej bránky a keďže chceme mať celý hrebeň, na rýchlo otočíme ešte vrchol Zlomiskovej veže. Odtiľ je co cca polovica cesty skoro choďák, no keďže sa nám nechce vláčiť cárachy na chrbtoch, naväzujeme sa na jednu polku lana (dvojmo) a ideme súčasne.
Viac ako polovicu hrebeňa sme prešli za asi hodinku až prichádzame k merkantnému výšvihu, ktorý ani z ďaleka nevyzerá trojkovo. Ten obchdzame sprava, no akosi sme to trochu prehnali a tak v ňom nachádzame vlastnú cestu najľahšieho odporu, asi III+, v nádhernej platni, ktorá nás vyviedla späť na hrebeň. Ďalej po ňom je to už zas klasika a ide to rýchlo až nachádzame prvý zlaňák. Zlaníme 20 metorv, zas sa naviažeme na krátke lano a utekáme, čo to dá, lebo nie príliš priateľské oblaky nám neustále dýchajú na chrbty. Ani sa nenazdáme a už sme aj na Dačej hlave. Zas jeden krátky zlaňák, ešte trochu po hrebeni, jeden asi 3 m zlaňák a balíme lano a posledných pár metrov do sedla pokračujeme už po ľahkom teréne.
A zas tá hmlica... Nuž čo už. Dnes nám nie je súdené vychutnať si slniečko :) Cestou dole vyzdvihneme parťákov z Ošarpancov, ktoré mimochodom boli leziteľné, len posledné dĺžky boli po včerajšom daždi trochu pozatekané, a valíme späť do „civilizácie“. Nuž a aby sa nám rátalo aj prehánky prišli aby nás náhodou nemrzelo, že sme sa „len“ sem vybrali :) Takže takto sme si dali ďalší z povinných výstupov...
 
Takže v skratke:                                                                     
Peťo a Michal: Ošarpance, Plšek
Ja a Duško: Dračí hrebeň
Za koťko: II/III
Ako dlho: 3 hod
Heslo dňa: Samozrejme je to možné... :)

 Viac foto tu: 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára