Vyhľadávať v tomto blogu

pondelok 2. decembra 2013

Slavkovská kopa, variant Stredom trojuholníka III 01.12.2013 Je to už dosť dávno, čo som sa žiadnemu pohybu vôbec nevenoval, no už by bolo načase trochu rozhýbať zdrevenené kosti. Pred celkom slušne vyzerajúcim víkendom preto poškuľujem po niečom ľahučkom, no hlavne blízkom. Ako na potvoru volá Duško, že čo tak do Tatrou kunúť niečo. Nuž a keďže pred časom sa aj Ľudko hlásil, padne vhod ľahučká cesta, ktorá nie je veľmi dlhá a nie je ani ďaleko. Tak nám napadlo, že Stredom trojuholníka by to snáď šlo.

Nejak sa nám nechce vstávať a preto volíme odchod z BB o piatej ráno. Pod stenu nám to s mojou „úžasnou“ kondíciou trvalo tri hodiny. No aspoň sme si pokukali, ako nám začínajú pekne ľadíky vytekať. Snehu v doline je ešte málo. Miestami možno tak do pol metra. No keď zídeme s chodníka, brodí sa to občas, tam kde to nie je ufúkané, až po kolená. Netrvalo to dlho a po chvíli sme už pod stenou. Obávame sa, že voľné skaly v komíne ešte nebudú previazané a pemrznuté snehom a preto nastupujeme asi 20 metrov v pravo po snehoch a trávach. Sneh síce bol ufúkaný, no aj tak veľmi nedržal. Trávy boli síce v celku tutové, no miestami bolo treba k nim sa prekopať cez cca 20- 30 cm snehu. Ľadové glazúrky síce boli, no po prvom záseku celé opadali :( Preto nás to trochu zdržiavalo. Nakoniec sme natiahli štyri totálne plné dĺžky, miestami aj 65 m dlhé (podotýkam že s 60 m lanom:) a jednu cca 30-35 m. Istenie v celku obťiažne, no nepadali sme :) Sem tam sa aj skobka hodila.
Po vylezení „trojuholníka“ nám ešte do sedla zostával nejaký kúsok cesty, ktorý je spoločným výlezom viacero ciest, no nakoľko čas pokročil (mali sme strop 14:30) otáčame to radšej. Z rebra to bol jeden asi 40 m zlaňák a sme v žľabe, kde to už ide dole samo (občas aj po zadku, no je to aspoň rýchlejšie :)
Potom už len zápitok na Zbojníčke a hybaj ho dole, samozrejme ako inak ako po tme a samozrejme pri jednej a pol čelovke. Nuž načo si skontrolovať baterky :)

Takže v skratke:
Kto: Ľudko, Duško a ja
Kde: Slavkovská kopa
Čo: náš variant Stredom trojuholníka
Za koľko: II / III
Ako dlho: 3,5 hod
Heslo dňa: aj som sa vám to bál povedať, ale teraz už môžem....

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára